Часті запитання щодо хімчистки

Чому приймаючи речі пишуть у квитанції без гарантії якості?

Галузевий стандарт, затверджений Міністерством юстиції України, що регулює процес хімічного чищення, передбачає ті випадки, коли виведення плям неможливе, тобто під час впливу хімікатів якісь плями можуть залишитися або з річчю в результаті хімічної обробки може статися псування. Якщо це достовірно відомо, приймальник хімчистки попереджає споживача про цю небезпеку, про що вносить напис у квитанцію без гарантії якості. У 90% випадків з річчю, прийнятою без гарантії, все нормально і плями виводяться, але попередити, зайвий раз, Вас зобов'язані.

Мою річ можуть зіпсувати в хімчистці? Мої речі зіпсували в хімчистці!

Усе той самий галузевий стандарт передбачає те, що відбувається з річчю після хімічного чищення - його положення щодо псування речей викладено всього лише на одній сторінці, і ознайомлення з цими випадками займе максимум 5 хвилин, що варто зробити. Речі не псуються хімчисткою або в хімчистці, ніхто ж не ставить плям або не возить по підлозі ваші речі, їх обробляють хімією, до того ж за допомогою машин, де все суворо дозовано, тож навмисне зіпсувати річ можна тільки якщо чистити кустарним, немашинним методом. Чому ж річ, як хтось каже, виглядає не так. Виробники одягу в гонитві за модою часто не дотримуються технологічних процесів і роблять неякісні речі, крім того, на речах комбінують такі матеріали, які обробляти одночасно практично неможливо, наприклад шкіра + тканина - різні процеси обробки для кожної складової. За всіх цих параметрів, виробник речі ставить знак хімічного чищення, який є нічим іншим, як технологічною інструкцією для хіміка, який починає працювати з річчю, водночас знак стоїть один для всього: тканини, шкіри, фурнітури, а це неправильно, адже різні тканини, фурнітуру можна обробляти абсолютно по-різному, звідси й результати.

Для чого у квитанції описують усі пошкодження і плями на речах? Навіщо запитують, що за плями на моїх речах?

Пошкодження речі у вас просто зобов'язані описати, щоб при поверненні речі ви були на сто відсотків упевнені, що вам повернули річ не в гіршому, а в кращому стані. Опис плям має двоїсту необхідність: по-перше - це орієнтир для обробки окремих частин вашої речі та видалення більш брудних місць і привернення уваги технолога до того чи іншого забруднення, по-друге - допомога хіміку, який не ворожить, не вгадує та не досліджує плями, а одразу за вашою ж вказівкою застосовує прямий хімікат впливу на конкретну пляму, якщо це кров - для крові, напій - для напою тощо.......

Чи може в хімчистці відбуватися усадка речей?

Усадка речі відбувається тільки в результаті використання води в процесі виведення плям. Сучасна суха чистка усадку не дає або практично не дає. Чому практично, та тому, що в галузевому стандарті передбачено усадку речей, якщо це виразити у відсотковому співвідношенні - то усадка після хімічного чищення буде меншою за 1%, тобто її практично немає. Якщо усадка відбулася, то було порушено технологічний процес.

Що таке суха чистка?

Суха чистка, це не так як стверджують обивателі - річ труть щітками. НІ - речі обробляються тільки хімікатами без всяких щіток. Суха чистка отримала свою назву через те, що в машинах чистки не використовується ні краплі води, а сама річ чиститься тільки хімікатами. Тому й суха чистка - що без води. До речі, сухе чищення завжди робиться нашим підприємством у дні відключення міста Дніпро від води в літньо-осінній період, вода ж не потрібна.

Чому не пішла пляма?

Чому не пішла пляма? Дійсно якісь плями після хімічного чищення можуть не зникати, для цього знову ж таки можна звернутися до галузевого стандарту, де чітко викладено категорію плям, які можуть залишатися. Зрозуміло і важко погодитися з цим і можна природно поставити запитання - а навіщо тоді взагалі ходити в хімчистку? Відповідь дуже проста: хімчистку не варто розглядати як швидку допомогу, яка приїхала і всі стали здорові (до речі, далеко не завжди так). Хімчисткою необхідно користуватися постійно, як чистити зуби 2 рази на день і тоді плями не страшні. Якщо ви прийшли з напухлою щокою до стоматолога і неприємним запахом від прогнилих зубів, не варто його звинувачувати, що він не може вилікувати вам зуби, він просто вже безсилий, а хворому необхідно нарікати тільки на себе. Також і в нас, користуйтеся хімчисткою постійно, а не за фактом смерті або передсмертного стану речі.о якісь плями після хімічного чищення можуть не зникати, для цього знову ж таки можна звернутися до галузевого стандарту, де чітко викладено категорію плям, які можуть залишатися. Зрозуміло і важко погодитися з цим і можна природно поставити запитання - а навіщо тоді взагалі ходити в хімчистку? Відповідь дуже проста: хімчистку не варто розглядати як швидку допомогу, яка приїхала і всі стали здорові (до речі, далеко не завжди так). Хімчисткою необхідно користуватися постійно, як чистити зуби 2 рази на день і тоді плями не страшні. Якщо ви прийшли з напухлою щокою до стоматолога і неприємним запахом від прогнилих зубів, не варто його звинувачувати, що він не може вилікувати вам зуби, він просто вже безсилий, а хворому необхідно нарікати тільки на себе. Також і в нас, користуйтеся хімчисткою постійно, а не за фактом смерті або передсмертного стану речі.

Чи треба здавати речі в перечистку, якщо не прибрали пляму?

Якщо пляму не вивели або щось зробили не так, природно, річ можна залишити в перечистку - повторну чистку. На другий або третій раз, можливо, зникнуть плями, а може й ні. Чи варто займатися перечищенням? Нам, як підприємству, не шкода це зробити і ми обов'язково перечистимо річ повторно ще до того, як ви помітите, що плями не пішли. Але якщо плями не пішли, у нас з другого або третього разу, невже ви думаєте, що саме з вісімнадцятого разу за вашою суворою вказівкою і навчанням все стане на свої місця. Необхідно дуже чітко зазначити, що ми готові перечищати Вам річ стільки, скільки ви захочете. Але ми б не радили цього робити. Чому? Та тому що при кількості повторень чищення без носіння речі вона з кожним разом буде ставати гіршою і втрачати первозданний вигляд. Просто виперіть вашу білизну сто разів, жодного разу не спавши на ній. Який ефект??? Новою вона вже явно не буде. Що ж робити в цій ситуації? Ми рекомендуємо поносити вашу річ, для того щоб тканина або шкіра на ній вступили в контакт із зовнішнім середовищем, і тільки потім, через кілька днів, можна робити повторне перечищення, тоді втрати якості речі відбуватися не буде.

Чому в хімчистці не видалили пляму, яку я вивела звичайними хімікатами, тими, що показують по телевізору?

У хімчистці використовують тільки професійні хімікати і ніякої побутової хімії доступної споживачам. У чому ж дійсно секрет виведення плям побутовою хімією? Все дуже просто, професійні хімікати не тільки спрямовані на виведення плям, а й на те, щоб щадити Ваші речі. Говорячи простою мовою, до отрути додано одразу ж протиотруту - плями виводяться, і тканинам шкоди не заподіюється. У побутовій хімії ж навпаки є отрута, а протиотрута нікому не потрібна. Завдання одне - повністю вбити пляму. Результат використання побутової хімії не завжди видно одразу, з першого разу може здатися, що все чудово і плям немає, виперіть ваші речі і ви побачите, що на тому місці, де була пляма, на вашій жовтій кофтині з'явилася біляста пляма. Звідки??? Та просто ваш супер реактив з'їв усе і навіть фарбу вашої кофти. Ось чому ми завжди беремо без гарантії ще й ті речі, які були оброблені споживачем до нас самостійно. Коли з'являться білі плями після нашої чистки споживач скаже це "ми зробили". Ні, це не так! Це зробив сам споживач, просто тепер і тільки тепер це вам стало видно неозброєним поглядом. Якби споживач, використовуючи побутову хімію, мав мікроскоп - він би ніколи не став користуватися цією хваленою побутовою хімією, а довіряв би речі тільки хімчистці.

Мені пропалили річ у хімчистці!

Після хімічної чистки я виявив маленьку крапочку як від пропала на моєму піджаку - це ваші співробітники пропалили хімікатами мою річ! Ні, хімікати в хімчистці професійні, і скільки б ви їх не налили, пропалити, а тим паче зробити дірку не можна, немає в хімчистці і кислот, які здатні пропалити. Звісно, кислота може бути включена в суміші хімікатів, але це ноу-хау компанії виробника хімікатів і пропорція кислоти така, що дірку все одно не зробити. Усі речі чистять і обробляють у спеціальних пральних цехах, де пронесення або допущення сторонніх предметів просто не допускається, крім того, все це контролюється службою безпеки. Відповідь щодо дірочки, яка проявилася, але ніяк не утворилася після хімчистки, проста і її також описано у вищевказаному галузевому стандарті. Дірочкою на речі, виявленою після хімічного чищення, є елементарний факт поїдання одягу міллю або пропала від сигарети. Виникає тоді наступне питання: а чому ж цієї дірки не було до моменту здачі речі в хімчистку? Відповідь, так само проста: на речі в процесі експлуатації внаслідок забруднення можуть не проявлятися окремі дрібні ушкодження, які можуть бути не помітними, а після хімічної обробки вони проявляються. Усю цю ситуацію можна продемонструвати досвідом або прикладом. Для досліду можна взяти старі джинси і злегка доторкнутися до них запаленою цигаркою і одразу ж відсторонити цигарку від джинсів. Результат: з'явилася маленька плямочка, але не зникла, на вигляд, потремо рясно рукою це місце на джинсах: плямочки практично не видно, вона злилася зі структурою джинсів, які й так за своєю структурою мають вигляд потертої тканини. Після цього необхідно принести джинси в хімчистку, результат: на місці зникнення з'явилася плямочка або дірочка. Звідки вона взялася? На місці дотику сигаретою, вами було пропалено або підпалено частинки мікроволокна джинси, на вигляд, після того як ви потерли джинси, цих припалів мікроволокна не видно, а після впливу хімікатів, ці припалені мікроволокна випадають, утворюючи дірку або білясту пляму.

Після хімчистки з'явилися припали на речі. Ви припалили річ праскою.

Це не правда - на прасках хімчистки стоїть захист. Ми використовуємо професійну, а не побутову техніку, тому навіть якщо кинути праску в максимально гарячому стані на речі - припали не утворюються, весь секрет у захисті, який стоїть на професійних прасках. Звідки ж тоді припали на штанах? Ситуація в принципі аналогічна з попередньою і схожа. Маленький припал, зроблений у домашніх умовах, можна затерти рукою або ганчіркою і його нібито не видно, а під впливом хімікатів у хімчистці (вони мають більшу силу, ніж побутовий порошок) пошкоджені вдома мікроволокна тканини випадають.

Шкіряна річ була м'якою, а стала жорсткою.

Після хімічного чищення шкіри та шкіряних виробів дійсно, спочатку може здатися, що шкіра стала трохи грубішою, все це піде в процесі експлуатації речі та взаємодії речі з природним середовищем. Шкіра на куртці має таку саму властивість, як і шкіра людини, яку сушить, і тоді ми використовуємо крем, ось і в хімчистці використовується спеціальний жир для пом'якшення шкіряних виробів після чищення. Шкіра на куртках та інших виробах така сама, як і в людей, тварин, з однією лише відмінністю: вона вже не жива і не живиться природними ферментами, тому вона жирується в обов'язковому порядку. А маленькі ефекти жорсткості, які можуть бути на залишку, зникають тільки в процесі експлуатації. Але треба відразу ж зазначити, що шкіра ніяк не є і не може бути жорсткою з ефектом крихкості або ламкості, якщо присутні такі ефекти, значить, вам не обробляли шкіру жирувальними хімікатами.

Хочу почистити дублянку, але не хочу платити за фарбування речі.

Так, справді, можна економити гроші і не фарбувати шкіряну річ після хімічного чищення, але тоді вигляд вашої шкіри буде не кращим, ніж був до чищення, а тільки гіршим. Уявіть собі Ваш автомобіль, який ви купили в автосалоні: красивий, новий, пофарбований. В результаті його експлуатації ви вирішили оновити його фарбу (зовнішній вигляд), ось вам його підготували, прибрали нерівності, згладили всі місця, шпаклювали - але без фарби його вигляд просто жахливий, так само і шкіра, без фарби, жирування, фінішування товарного вигляду мати не буде. Звісно, з цього правила є винятки, але це тільки дуже високоякісні та дорогі речі, вартість яких, як правило, перевищує десятки тисяч доларів. Такі речі трапляються одна на 10 чи 20 тисяч.

Чи не краще скористатися послугами громадянки Н... з житлового масиву М...., яка краще за всіх виводить плями всім?

Звісно можна і ми будемо тільки вітати Ваш вибір, чим більше ви будете користуватися послугами таких людей, тим швидше ви будете ставати нашими клієнтами. Повірте, щодня нам приносять більше десятка речей почищених "кустарями" або самими господарями речі в домашніх умовах, а також речі зіпсовані іншими хімчистками-непрофесіоналами. Стан цих речей просто жахливий, крім того, варіант порятунку цієї речі після непрофесіоналів становить 1 до 10, тобто тільки одну з 10 речей зіпсованих ми можемо привести до належного вигляду, а 4-7 речей до більш-менш належного, але не ідеального вигляду. Якщо цих аргументів вам недостатньо, будь ласка, зверніться до нас у будь-який приймальний пункт, і ми не тільки дамо телефони таких людей, а й порадимо вам хімчистки-конкуренти. Американська хімчистка чітко знає якість послуг і в чому її відмінність.

Я здала Вам у чистку шикарне нове пальто, в якому відходила 15 або 20 років і ще хочу відходити стільки ж.

У цій фразі ключовими словами є - нове пальто, якому 15-20 років. У сучасних умовах провідні будинки моди, які роблять дорогий одяг, гарантують його якість упродовж одного-двох сезонів, водночас, найчастіше ці речі не щоденного використання. За кордоном, взагалі не допускається поява співробітника на роботі більше 1 разу на тиждень в одному і тому ж костюмі, тому їх має бути мінімум 5-7, приблизно так само йдуть справи і з верхнім одягом. Звісно, можна сказати, що річ шили ще за радянських часів і, на відміну від сьогоднішнього часу, вона якісна. Хай там як, речі 15 років або 8 років, або 20 років - водночас людина жодного разу цю річ не чистила, як же можна видалити за одне чищення всі плями, більшості з яких уже понад 5 років???? Це просто неможливо, для прикладу можна провести аналогію, прийшовши в лікарню до хірурга-косметолога в 50 років, попросити зробити 20 річну красу - хоч би як гарно вам усе зробили - на 20 років виглядати не будете. Так само і з річчю - необхідно її підтримувати весь час у належному стані і, звісно, експлуатувати не по 20 років.

Я рекомендую вам ходити в Американську хімчистку на вулиці Н...., а не на вулиці М.... - там чистять краще.

Всі приймальні пункти Американської хімчистки зазначені на нашому сайті, є нашими приймальними пунктами. Крім того, під час відвідування хімчистки варто звертати увагу на квитанції, рекламні вивіски, на яких обов'язково розміщено нашу торговельну марку і найменування - Американська хімчистка. Дійсно не раз доводилося чути, що на вул. Дзержинського чистять краще, ніж на Карла Лібкнехта. Усі речі чистять однаково, бо всі вони потрапляють на фабрику на вул. Дмитра Кедріна, 44 у м. Дніпрі, тож різниці в чищенні немає і бути не може.

Я здавала свої речі в Американську хімчистку на Березинці.... ви не вмієте чистити речі.

Перш ніж говорити, що ви відвідували Американську хімчистку - упевніться, чи дійсно ви були в Американській хімчистці, часто нам називають такі адреси приймальних пунктів, яких ми за всю історію існування підприємства не мали. Помилка очевидна - через велику популярність нашої торгової марки, багато неуважних людей готові називати будь-яку хімчистку Американською - це не так. Слідкуйте куди ви ходите і де ви здаєте речі.

Як дізнатися яка хімчистка краща, і якій довірити свої речі?

Для того, щоб правильно відповісти на це питання, необхідно просто попросити пройти на фабрику хімчистки - результат у 50% вас не пустять, а туди, куди пустять, ви будете жахливо здивовані, де і як чистять ваші речі, повірте, вже краще вдома. Приходьте до нас в Американську хімчистку - ми із задоволенням покажемо Вам наші цехи, приходьте в будь-який зручний для Вас час, у період нашого робочого дня - ми одразу проведемо вас до цеху й покажемо процес хімічного чищення та самі цехи.

Мій водій здавав Вам речі 3 місяці тому, і все було добре, а останні 3 місяці ви чистите погано.

Іноді ми чуємо такі відгуки - результат цих відгуків був один, виявилося, що водій не здавав нам речі вже найближчі три місяці, а здає їх невідомо куди. Підсумок - стежте за тим, куди везуть ваші речі і чи не намагаються вас обдурити.

Раніше ви давали хорошу якість, а тепер стали купувати вітчизняні хімікати і чистите погано.

У кризові часи деякі бізнесмени говорять такі речі, напевно просто проводять аналогію зі своїм виробництвом. Ми б і раді знайти вітчизняні аналоги хімікатів, але ось завдання, на території всього СНД годі й шукати хімікатів для хімчисток - всі хімікати тільки імпортні і вітчизняних замінників немає, просто їх нізвідки взяти, тому вітчизняних хімікатів-замінників у нас немає.

Раніше якість була кращою, а тепер у вас інший директор і засновники і все стало гірше.

Директор і керуюча рада, склад засновників у нас не змінювався і не змінюється протягом усього терміну роботи нашого підприємства, ніхто не передавав і не збирається передавати управління фабрикою дітям, батькам, матерям - наша команда стабільно працює вже понад 20 років. Не вірте міфам і пліткам. У нас усе стабільно.

Хто може вирішити мою проблему?

Якщо ваша проблема полягає в якості хімічного чищення, ви не задоволені - вам допоможуть відправити річ на перечищення, якщо і цього не достатньо ви можете звернутися з письмовою заявою, на ім'я директора підприємства, і у встановлений Законом термін вам нададуть відповідь. Якщо і цього недостатньо, на наших стендах на кожному приймальному пункті є адреси і телефони представників органів державної влади, які здатні прийняти і розглянути вашу скаргу по суті.

Що таке знос речі і чому приймальниця мені записала навпроти моєї нової речі в графі знос, аж 80% зносу?

Згідно з Інструкцією приймання речей у хімічну чистку, обов'язково, під час приймання речі, проставляється відсоток її зносу. Так ось, згідно із зазначеною вище Інструкцією, якщо річ прали або здавали в хімчистку 2 і більше разів, вона вже має знос 75% і більше. Річ, щойно куплена і винесена з магазину - знос у 25%, тому відсоток зносу жорстко регламентований інструкцією, ознайомитися з якою ви можете на кожному нашому приймальному пункті.

Моя дружина/мама/домашня робітниця стирає і чистить речі краще, ніж ви, і безкоштовно

Це дуже добре, що ваші улюблені люди так добре з усім справляються. Ми цінуємо вашу любов до Ваших рідних і близьких людей. Але повірте, все пізнається в порівнянні. Як би довго ми не займалися самолікуванням, за необхідності, все одно йдемо до лікаря в лікарню. Так само і хімчистка, є тільки одне АЛЕ - можна займатися самолікуванням так довго, що в лікаря вже нема чого робити - у хімчистці аналогічно - що довше все робить ваша дружина, то негативнішим буде результат хімчистки. Дивно чути вислови про те, що дружина краще чистить і безкоштовно, від керівників великих банків, .... Здається, що тим самим вони не дружину хвалять, а скоріше принижують її. Задумайтеся всього лише над одним питанням: скільки коштує ваша машина, скільки разів на місяць ви її миєте і де. У 80% випадків ми отримаємо відповідь, що автомобіль коштує понад 10 000 доларів США, миють його на мийці, за 80 - 150 грн. не рідше 1 разу на тиждень. Природне запитання, а як же речі, які ви носите, чи не варто на них витратити 50 грн. на тиждень. - 100 грн. на тиждень, тим більше, що вони на вас, і штанів або сорочок у вас багато, а автомобіль один.

У хімчистку необхідно здавати річ тільки якщо є явна пляма або ти вже проходив у речі 10 - 15 років.

Думаю в цій ситуації, після 10 - 15 років носіння речі її краще вже нести не в хімчистку, а в сміттєвий бак, тому що якою б гарною не була ваша річ, вона вже все одно має перевищений термін експлуатації. З кожним днем поставлена пляма, навіть маленька, застаріває і тому вивести її буде дедалі важче і важче. Забруднення щодня, впродовж 10 - 15 років, вступали в реакцію з навколишнім природним середовищем, і таким чином відбувалася хімічна реакція, утворилася "ядерна суміш", вивести яку вже можна лише за допомогою ножиць - зробивши дірку на вашому пальті.

Чи була для Вас корисною ця інформація? 2